TRIDSIATA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (28.10.2018–4.11.2018)

Sväté omše:

 

 

GRINAVA

Nedeľa  7:30 + Ján Ježík a manželka Emília
  10:30 za farníkov
Utorok 18:00 + Vilma Ježíková, manžel Ján a adcéra Petronela
Streda 18:00 prosba o zdravie a Božie požehnanie pre Milana
Štvrtok  7:30 + Jozef a Júlia Satkoví
Piatok 18:00 + rodičov Polákových a Klinkových
Nedeľa  7:30 + Zlatica
  10:30 za farníkov

 

LIMBACH

Utorok 17:00 poďakovanie za dožité roky
Štvrtok  9:00 + rodičia Ján a Mária, Ján a Anna
Sobota 15:00 prosba o zdravie a Božiu pomoc
Nedeľa  9:00 + kňaz Imrich  

 

 

Liturgický kalendár

Štvrtok   Všetkých svätých,  slávnosť - prikázaný sviatok
Piatok     Spomienka na všetkých verných zosnulých

 

 • Zbierka na misie – Grinava  640€,  Limbach 464 €, za vaše milodary Pán Boh odplať.
 • Slávnosť Všetkých svätých je prikázaným sviatkom. Sv. omša v stredu večer je s platnosťou zo sviatku.
 • Pobožnosť za zosnulých bude 1.11. o 14:00 na cintoríne v Grinave.
 • Od 1. 11. počas počas 8 dní je možné získavať odpustky pre duše v očistci. Nakoľko je v týždni prvý piatok spovedať budem pred sv. omšami v utorok, stredu a piatok. V piatok od 9:00 navštívim chorých doma.
 • Pobožnosť fatimskej soboty bude o 15:00 v Limbachu.
 • Fórum života aj tento rok organizuje zbierku „Sviečka za nenarodené deti“. Prispieť môžeme kúpou sviečky a jej zapálením 2. novembra. Výťažok zbierky bude použitý na konkrétnu pomoc v oblasti ochrany života od počatia až po prirodzený koniec. Sviečky sú umiestnené vzadu pri východe z kostola.
 • 23.-25.11.2018 sa uskutoční celoslovenské stretnutie TAIZÉ  pod názvom „Dni dôvery v Pezinku“. Záujemci o účasť či pomoc – prijatie v rodinách, nech sa informujú na www.dnidovery.sk
 • ODPUSTKY V PROSPECH ZOSNULÝCH / pozri prílohu/.

 

Miroslav MIKA, farár
0902/688 687

 

ODPUSTKY V PROSPECH ZOSNULÝCH

 1. Veriaci, ktorý v deň spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa „Otče náš“ a vyznanie viery - „Verím v Boha“ môže získať úplné odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď ( krátko predtým, alebo potom), sv. prijímanie ( najlepšie v ten deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca ( stačí Otčenáš, Zdravas, Sláva Otcu..). Rovnako treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť ku hriechu, aj k všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.
 2. Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a pomodlí sa aspoň v mysli za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. do 8. novembra. Treba splniť aj ďalšie podmienky / sv. prijímanie ( najlepšie v ten deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca ( stačí Otčenáš, Zdravas, Sláva Otcu..). Rovnako treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť ku hriechu, aj k všednému/.

Jedna sv. spoveď stačí na všetky úkony.

 

 

...

 

...

 

...

 

...

 

...

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.