DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (8.9.2019–15.9.2019)

Nedeľa  7:30 + Štefan a Elena Fričoví
Utorok 19:00 + Ivan Liška
Streda 19:00 + Peter Virgovič
Štvrtok 19:00 + Viola Dobošová
Piatok 19:00 + Michal a Eleonóra Ježíkoví, + starí rodičia z oboch strán
Sobota  7:30 za dar života
Nedeľa  7:30 + Štefan, Emil, Branislav a Milan

Utorok 18:00
Štvrtok 18:00
Nedeľa  9:00

Piatok     Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Sobota    Povýšenie Svätého Kríža, sviatok
Nedeľa    Sedembolestnej Panny Márie, slávnosť

• Dnes o 15:00 pozývam miništrantov na prvé stretnutie miništrantov v novom školskom roku.
  • V piatok na sv. omši bude stretnutie birmovancov.
  • Deň tretieho Národného pochodu za život je na dosah. Uskutoční sa už o mesiac, 22. septembra 2019 v Bratislave. 1.) miestom zhromaždenia Národného pochodu nebude Námestie SNP, ale Námestie slobody. 2.) spoločná svätá omša pre mimobratislavských účastníkov Národného pochodu za život bude v Inchebe o 10:00 hod. za účasti všetkých biskupov
  • Hlavný program na Námestí slobody začne o 13:30. Pochod odštartuje o 14:30. Trasa pochodu je dlhá 2,2 km. Náš vonkajší prejav má charakterizovať radosť, oslava, vízia, hrdosť, odhodlanie i úcta.
  • Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, ktorá sa bude konať 13.- 16. septembra 2019. Národná púť vyvrcholí sv. omšou v nedeľu, 15. septembra o 10.30 hod., počas ktorej prednesie homíliu Mons. Vladimír Fekete SDB, apoštolský prefekt v Azerbajdžane. Na druhý deň, 16. septembra 2019, bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sláviť sv. omšu o 10.30 hod. bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko v rámci púte seniorov a chorých.
  • CLIPTIME – Pozývame mladých našej arcidiecézy na arcidiecézne stretnutie mládeže Cliptime, ktoré sa tento rok uskutoční v bratislavskej Rači v dňoch 20.-22. septembra ako jedno zo sprievodných podujatí Národného pochodu za život zamerané na mladých. Pripravuje sa bohatý duchovný, formačný, ale aj zábavný a hudobný program určený pre všetky skupiny mladých. Osobitne pozývame birmovancov, aby sa stretli spolu s otcami biskupmi a spoločne zamysleli, ako súvisí birmovka s výzvami, ktoré prináša život. Viac aktuálnych informácií o programe, aj prihlasovaní postupne nájdete na stránke cliptime.sk.