TRIDSIATA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (27.10.2019–3.11.2019)

Nedeľa  7:30 + Ján Ježík a manželka
Pondelok 14:30 + Pavlína Handreichová - pohrebná
Utorok 18:00 na úmysel
Streda 18:00 + rodina Hržičová
Štvrtok 18:00 Michal Liška a dcéra Alica
Piatok  7:30 + Jozef a Júlia Satkoví
Sobota  7:30 + Vendelín Krasňanský
Nedeľa  7:30 + Michal Lauda, manželka a deti

Utorok 17:00
Piatok 9:00 za farníkov
Sobota 15:45
Nedeľa  9:00 + Katarína a sestra Katarína

Pondelok    Sv. Šimona a Júdu, apoštolov,  sviatok
Piatok         Všetkých svätých,  slávnosť - prikázaný sviatok
Sobota        Spomienka na všetkých verných zosnulých

• Zbierka na misie – Grinava  763 €,  Limbach        €, za vaše milodary Pán Boh odplať.
  • Slávnosť Všetkých svätých je prikázaným sviatkom. Sv. omša vo štvrtok večer je už s platnosťou zo sviatku.
  • Pobožnosť za zosnulých bude 1.11. o 14:00 na cintoríne v Grinave.
  • Od 1. 11. počas počas 8 dní je možné získavať odpustky pre duše v očistci. Nakoľko je v týždni prvý piatok spovedať budem pred sv. omšami v utorok, stredu a piatok. Vo štvrtok od 9:00 navštívim chorých doma.
  • Pobožnosť fatimskej soboty bude o 15:00 v Limbachu, po nej bude sv. omša.
  • Fórum života aj tento rok organizuje zbierku „Sviečka za nenarodené deti“. Prispieť môžeme kúpou sviečky a jej zapálením2. novembra. Výťažok zbierky bude použitý na konkrétnu pomoc v oblasti ochrany života od počatia až po prirodzený koniec. Sviečky sú umiestnené vzadu pri východe z kostola.

ODPUSTKY V PROSPECH ZOSNULÝCH

1. Veriaci, ktorý v deň spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa „Otče náš“ a vyznanie viery - „Verím v Boha“ môže získať úplné odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci.
Okrem tohto úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď ( krátko predtým, alebo potom), sv. prijímanie ( najlepšie v ten deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca ( stačí Otčenáš, Zdravas, Sláva Otcu..).
Rovnako treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť ku hriechu, aj k všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.

2. Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a pomodlí sa aspoň v mysli za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. do 8. novembra.
Treba splniť aj ďalšie podmienky /sv. prijímanie ( najlepšie v ten deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca ( stačí Otčenáš, Zdravas, Sláva Otcu..)/.
Rovnako treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť ku hriechu, aj k všednému/.

Jedna sv. spoveď stačí na všetky úkony.