ŠIESTA PȎSTNA NEDEĽA - KVETNÁ NEDEĽA

pre súkromnú adoráciu a modlitbu je otvorený

farský kostol sv. Žigmunda

DNES

5.4.2020

10:00-12:00

Po celý tento čas budem k dispozícii v prípade priaznivého počasia  - ku sviatosti zmierenia vonku vedľa kostola v provizórnej spovedelnici.

Rovnako bude možnosť prijať Eucharistiu v 30 minutových intervaloch.

Prosím aby záujemci v maximálnej miere dodržiavali doporučované hygienické opatrenia / vzdialenostné rozostupy 1,5 – 2m, rúško na tvári, čisté ruky – prípadne rukavičky, pri vstupe do kostola použiť na ruky priravenú dezinfekciu/, pri príjmaní Eucharistie si treba stiahnúť rúško, prijať na ruku, pred kňazom si vložiť hostiu do úst a opätovne nasadiť rúško.

Prosím všetkých s akýmkoľvek príznakom respiračného ochorenia – kašeľ, nádcha, boleť hrdla... aby zostali doma, prípadne si telefonicky dohodli osobný priestor na prijatie sviatostí v inom čase.

Rovnako tiež prosím aby ľudia z ohrozených skupín / seniori, so slabšou imunitou.../ radšej zvážili túto ponuku a počkali do času skončenia epidémie.

V nutnom prípade po telefonickej dohode som samozrejme ochtoný navštíviť chorého na lôžku kedykoľvek.

Kvetnou nedeľou vstupujeme do Veľkého týždňa, v ktorom slávime najväčšie udalosti našej spásy -umučenie, smrť a zmŕtvychvstanie nášho Pána Ježiša Krista.

Vzľadom na súčasnú situáciu budú obrady v chrámoch prebiehať bez účasti verejnosti. Môžeme sa však v duchu spájať, preto časy bohoslužieb v našej farnosti budú totožné s vysielanými obradmi v TV LUX.

Svätá omša na pamiatku Pánovej večere bude vo štvrtok o 18:00,  zvony  farnosti oznámia jej začiatok a potom umĺknu do času slávenie Vigílie v sobotu večer, keď nám ich zvuk zasa oznámi Ježišovo zmŕtvychvstanie.

Obrady Utrpenia a smrti Pána začnú v piatok o 15:00.

Veľkonočná vigília v sobotu 19:30

S prianím požehnanej nedele i dní Veľkého týždňa     vám žehná

+    Miroslav Mika, farár