DVANÁSTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (21.6.2020–28.6.2020)

Nedeľa  7:30 + Alojz a Mária Gaštanoví, + deti Anna, Helena a Karol
Utorok 19:00 + rodičia z oboch strán
Streda 19:00 + Valéria
Štvrtok 19:00 + Inocent a rodičia
Piatok 19:00 prosba za zdravie pre Antónia a jeho rodinu
Sobota 7:30 + Ladislav Franko a rodičia z oboch strán
Nedeľa  7:30 + Štefan a Mária Virgovičoví

Utorok 18:00
Štvrtok 18:00 + z rodiny Lalákovej, + Viliam
Nedeľa  9:00 + Konštantín a Agnesa

Streda        Narodenie sv. Jána Krstiteľa,  slávnosť
Sobota       Sv. Cyrila Alexandrijského, biskupa a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka

• V piatok po sv. omši bude spoločné stretnutie birmovancov
  • Budúcu nedeľu po sv. omši 9:00 a 10:30 bude stretnutie prvopríjmajúcich detí i rodičov.
  • Budúcu nedeľu pri sv.omši v Grinave o 10:30 poďakujeme za Božiu pomoc v uplynulom školskom roku.
  • 26.6. - 28.6. v kostole v Grinave bude modlitbové trojdnie Modlitieb matiek. Info plagát.
  • Vzhľadom na pokračujúce uvoľnenia biskupi rozhodli o odvolaní všeobecného dišpenzu od povinnej účasti veriacich na nedeľných a sviatočných bohoslužbách k 17. júnu 2020. Virtuálne spoločenstvo a sledovanie prenosov, ktoré sa ukázalo ako veľmi užitočný prostriedok vo výnimočnom stave, samozrejme nemôže trvalo nahradiť živé spoločenstvo stretávajúce sa pri modlitbe a sláveniach.   Bezpochyby zostávajú v platnosti výnimky z povinnej účasti pre tých, ktorí sú chorí, musia zostať v karanténe alebo pociťujú vážnu fyzickú či morálnu prekážku (napríklad veľkú obavu kvôli iným chronickým ochoreniam, pooperačným stavom, atď.