SEDEMNÁSTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (26.7.2020–2.8.2020)

Nedeľa  7:30 +Štefánia Šindlerová a rodičia
Streda 19:00 + Eva a Veronika
Štvrtok 19:00 + Rozália Uherková
Piatok 19:00 prosba o Božiu pomoc a ochranu pre Izabelku
Nedeľa  7:30 + Ondrej Maršo, prosba o požehnanie rodiny

Štvrtok 18:00
Sobota 16:45
Nedeľa  9:00

Pondelok    Sv. Gorazda a spoločníkov,  spomienka
Streda         Sv. Marty,  spomienka
Štvrtok        Bl. Zdenky Cecílie Šelingovej, panny a mučenice,  ľubovoľná spomienka
Piatok         Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza, spomienka
Sobota        Sv. Alfonza Máriu de Ligouri, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienkatok

• Fatimská prvosobotná pobožnosť bude v Linbachu o 16:00
  • 2. augusta možno vo farských kostoloch získať úplné odpustky "Porciunkuly". Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva). Tieto odpustky možno získať aj vo františkánskych kostoloch.
  • “Pri príležitosti Medzinárodného dňa rómskeho holokaustu pozývame na spomienkovú svätú omšu za obete rómskeho holokaustu, ktorá bude slávená v nedeľu 2. augusta 2020 o 16:00 hod. v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Piesne pri svätej omši zaspievajú rómske zbory z Čičavy, Bardejova a Hanušoviec.”