SEDEMNÁSTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (30.7.2017-6.8.2017)

 

Sväté omše:

 

 

 

GRINAVA

Nedeľa  7:30 + manžel, prosba o požehnanie rodiny
  10:30 za farníkov
Utorok 19:00 prosba o uzdravenie a Božiu pomoc pre Zuzanu
Streda 19:00 + Irena a Ján Podstrelencovi
Štvrtok 19:00  
Piatok 19:00 + rodičia Kapucanoví, + vnučka Eva a dcéra Mária
Nedeľa  7:30  
  10:30 za farníkov

 

LIMBACH

Štvrtok 18:00 poďakovanie za dožité roky, prosba za zdravie a Božie požehnanie
Sobota 16:45  
Nedeľa  9:00 + Brigita Beňová

 

 

Liturgický kalendár

Pondelok  Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza,  sviatok
Utorok      Sv. Alfonza Máriu de Ligouri, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Piatok       Sv. Jána Máriu Vianneya,kňaza,  spomienka
Nedeľa     Premenenie Pána, sviatok

 

  • 2. augusta možno vo farských kostoloch získať úplné odpustky "Porciunkuly". Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva). Tieto odpustky možno získať aj vo františkánskych kostoloch.
  • Spovedanie k prvému piatku bude v týždni v Limbachu vo štvrtok od 17:30, v Grinave v utorok a piatok od 18:15. Chorých budem spovedať v piatok od 9:00. Pobožnosť fatimskej sobboty bude v Limbachu o 16:00, po nej – sv. omša.
  • v sobotu 19. augusta 2017 o 14:30 hod. sa v Bratislave pred budovou parlamentu začne akcia s názvom Hrdí na rodinu. Ide o 6. ročník pochodu ľudí v červených tričkách, ktorí chcú verejne a radostne ukázať, že rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Na toto podujatie pozývame všetkých, celé rodiny s deťmi aj jednotlivcov, aby sa naplnilo heslo pochodu „Nevynášame tmu, zapaľujeme svetlo“. Na výveske je plagát a bližšie informácie sú na stránke hrdinarodinu.sk.

Miroslav MIKA, farár
0902/688 687

 

 

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.