SEDEMNÁSTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (30.7.2017-6.8.2017)

Nedeľa  7:30 + manžel, prosba o požehnanie rodiny
Utorok 19:00 prosba o uzdravenie a Božiu pomoc pre Zuzanu
Streda 19:00 + Irena a Ján Podstrelencovi
Štvrtok 19:00
Piatok 19:00 + rodičia Kapucanoví, + vnučka Eva a dcéra Mária
Nedeľa  7:30

Štvrtok 18:00 poďakovanie za dožité roky, prosba za zdravie a Božie požehnanie
Sobota 16:45
Nedeľa  9:00 + Brigita Beňová

Pondelok  Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza,  sviatok
Utorok      Sv. Alfonza Máriu de Ligouri, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Piatok       Sv. Jána Máriu Vianneya,kňaza,  spomienka
Nedeľa     Premenenie Pána, sviatok

• 2. augusta možno vo farských kostoloch získať úplné odpustky "Porciunkuly". Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva). Tieto odpustky možno získať aj vo františkánskych kostoloch.
  • Spovedanie k prvému piatku bude v týždni v Limbachu vo štvrtok od 17:30, v Grinave v utorok a piatok od 18:15. Chorých budem spovedať v piatok od 9:00. Pobožnosť fatimskej sobboty bude v Limbachu o 16:00, po nej – sv. omša.
  • v sobotu 19. augusta 2017 o 14:30 hod. sa v Bratislave pred budovou parlamentu začne akcia s názvom Hrdí na rodinu. Ide o 6. ročník pochodu ľudí v červených tričkách, ktorí chcú verejne a radostne ukázať, že rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Na toto podujatie pozývame všetkých, celé rodiny s deťmi aj jednotlivcov, aby sa naplnilo heslo pochodu „Nevynášame tmu, zapaľujeme svetlo“. Na výveske je plagát a bližšie informácie sú na stránke hrdinarodinu.sk.