SEDEMNÁSTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (29.7.2018-5.8.2018)

Sväté omše:

 

 

GRINAVA

Nedeľa  7:30 + rodičia Guštafíkoví, + deti
    za farníkov
Streda 19:00 prosba o požehnanie manželov
Štvrtok 19:00 + Jozef a Anna Axamitoví
Piatok 19:00 + Cyril Klamo a rodičia z oboch strán
Nedeľa  7:30 + Ondrej Maršo a rodičia z oboch strán
  10:30 za farníkov

 

LIMBACH

Štvrtok 18:00 za spásu zosnulého
Sobota 16:45 + Jozef Hacker a rodičia
Nedeľa  9:00    

 

Liturgický kalendár

Utorok       Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza, spomienka
Streda        Sv. Alfonza Máriu de Ligouri, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Sobota       Sv. Jána Máriu Vianneya,kňaza,  spomienka

 

  • 2. augusta možno vo farských kostoloch získať úplné odpustky "Porciunkuly". Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a Vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva). Tieto odpustky možno získať aj vo františkánskych kostoloch.
  • Spovedanie k prvému piatku bude v týždni v Limbachu vo štvrtok od 17:30, v Grinave v stredu  a piatok od 18:15. Chorých budem spovedať v piatok od 9:00. Pobožnosť fatimskej sobboty bude v Limbachu o 16:00, po nej – sv. omša.
  • V dňoch 31. 7. - 2. 8. 2018 bratia františkáni v Bratislave pozývajú na slávenie Porciunkuly – sviatku Panny Márie, Kráľovnej anjelov. Tento rok bude mať tento sviatok podobu duchovnej prípravy a pozvania Bratislavčanov na blahorečenie Anky Kolesárovej s hosťom otcom Pavlom Hudákom. Viac informácii je na webe frantiskani.sk.

 

 

Miroslav MIKA, farár
0902/688 687

 

 

 

 

...

 

...

 

...

 

...

 

...

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.