DVADSIATA DRUHÁ NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (1.9.2019–8.9.2019)

Sväté omše:

 

 

GRINAVA

Nedeľa  7:30 + Štefan a Mária Folvarskí, + sestra Mária
  10:30 za farníkov
Utorok 19:00 + Michal a Mária Fišeroví
Streda 19:00 + Rudolf Čížik
Štvrtok 19:00 + Vincent a Františka Hrachovskí
Piatok 19:00 za birmovancov
Nedeľa  7:30 + Štefan a Elena Fričoví
  10:30 za farníkov

 

LIMBACH

Utorok 18:00  
Štvrtok 18:00  
Sobota 16:45  
Nedeľa  9:00 + Matilda Barinyová

 

 

Liturgický kalendár

Utorok         Sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka
Sobota        Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckého a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov, spomienka

 

 • Budúcu nedeľu o 15:00 pozývam miništrantov na prvé stretnutie miništrantov v novom školskom roku.
 • V týždni je prvý piatok mesiaca. Spovedať budem pred sv. omšami v utorok a vo štvrtok v Limbachu, v stredu a v piatok v Grinave. Pozývam prednostne birmovancov, žiakov a študentov aby pred začiatkom nového školského roku pristúpili k sviatostiam. Chorých navštívim v piatok od 9:00.
 • V piatok na sv. omši bude stretnutie birmovancov.
 • V nedeľu 8.9.2019 sa koná púť v Marianke.  Prosím hneď po sv. omši aby sa záujemcovia zapísali, aby sme vedeli či objednať autobus. Ak sa nájde dosť záujemcov autobus z farnosti bude odchádzť o 8:30 zo Štúrovej ulice od obchodu.
 • Budúcu nedeľu pri sv. omši 10:30 bude "Veni sancte" k začiatku školského roku..
 • Deň tretieho Národného pochodu za život je na dosah. Uskutoční sa už o mesiac, 22. septembra 2019 v Bratislave. 1.) miestom zhromaždenia Národného pochodu nebude Námestie SNP, ale Námestie slobody. 2.) spoločná svätá omša pre mimobratislavských účastníkov Národného pochodu za život bude v Inchebe o 10:00 hod. za účasti všetkých biskupov
 • Hlavný program na Námestí slobody začne o 13:30. Pochod odštartuje o 14:30. Trasa pochodu je dlhá 2,2 km. Náš vonkajší prejav má charakterizovať radosť, oslava, vízia, hrdosť, odhodlanie i úcta.    
 • Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, ktorá sa bude konať 13.- 16. septembra 2019. Národná púť vyvrcholí sv. omšou v nedeľu, 15. septembra o 10.30 hod., počas ktorej prednesie homíliu Mons. Vladimír Fekete SDB, apoštolský prefekt v Azerbajdžane. Na druhý deň, 16. septembra 2019, bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sláviť sv. omšu o 10.30 hod. bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko v rámci púte seniorov a chorých.
 • Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa tohtoročnej púte do Marianky, ktorá sa bude konať 6.- 8. septembra 2019. Púť vyvrcholí sv. omšou, ktorú bude v nedeľu 8. septembra o 11.00 hod. sláviť Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR.  
 • CLIPTIME – Pozývame mladých našej arcidiecézy na arcidiecézne stretnutie mládeže Cliptime, ktoré sa tento rok uskutoční v bratislavskej Rači v dňoch 20.-22. septembra ako jedno zo sprievodných podujatí Národného pochodu za život zamerané na mladých. Pripravuje sa bohatý duchovný, formačný, ale aj zábavný a hudobný program určený pre všetky skupiny mladých. Osobitne pozývame birmovancov, aby sa stretli spolu s otcami biskupmi a spoločne zamysleli, ako súvisí birmovka s výzvami, ktoré prináša život. Viac aktuálnych informácií o programe, aj prihlasovaní postupne nájdete na stránke cliptime.sk.

 

Miroslav MIKA, farár
0902/688 687

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.