PIATA PȎSTNA NEDEĽA

 AKTUÁLNE DOPLNENIE INFORMÁCIÍ

 

 

28. marca slovenskí biskupi rozhodli, že vzhľadom na pokračujúci zákaz zhromažďovania a trvanie opatrení, ktoré zaviedli inštitúcie verejnej správy, zostáva v platnosti aj rozhodnutie o neslávení verejných bohoslužieb, a to až do odvolania.
„Sme vo výnimočnej situácii, akú sme doteraz nezažili. Včera pri Urbi et Orbi pápež František povedal, že to dokážeme jedine spoločne. Lebo všetci máme zodpovednosť jeden za druhého,“ pripomenul v tejto súvislosti predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a dodal:

Nemôžeme sa fyzicky stretávať ako zvyčajne, máme však telefón, rozhlas, televíziu, či internet: zostaňme ľuďom nablízku! Hľadajme spôsoby duchovného spoločenstva, modlitby a vzájomnej podpory. A prosím aj veriacich, aby tieto dni využili na prehĺbenie svojho duchovného života. Aby pevne vykročili na ceste milosti, a chránili sa hriechu. V domácich cirkvách, v našich rodinách, rozvíjajme teraz účasť na kňazskom, prorockom a kráľovskom poslaní Ježiša Krista, ktorú sme získali pri krste. Sme Boží ľud. A preto sa nebojme! Pán nás nenechá búrke napospas. “Modlitba a tichá služba – to sú naše víťazné zbrane.“ Takto nás vedie Svätý Otec, a takto sa všetci zjednoťme v nasledujúcich dňoch.“

 

 

Ponúkam preto pre súkromnú adoráciu a modlitbu otvorený farský kostol sv. Žigmunda v GRINAVE:

 

v nedeľu 5.4.2020 GRINAVA 10:00-12:00

 

 

Po celý tento čas budem tam k dispozícii v prípade priaznivého počasia  - ku sviatosti zmierenia vonku vedľa kostola v provizórnej spovedelnici.
Rovnako bude možnosť prijať Eucharistiu v 30 minútových intervaloch.
Prosím aby záujemci v maximálnej miere dodržiavali doporučované hygienické opatrenia /rúško na tvári, čisté ruky – prípadne rukavičky, pri vstupe do kostola použiť na ruky pripravenú dezinfekciu./
Rovnako tiež prosím aby ľudia z ohrozených skupín /seniori, so slabšou imunitou.../ radšej zvážili túto ponuku a počkali do času skončenia epidémie.

 

Prosím čítajúcich, aby s týmto oboznámili čím viacerých, ktorí si  nemôžu – nevedia  prečítať tieto oznamy na farskej stránke.

 

Oznamujem tým, ktorých pravidelne navštevujem v domácnostiach na prvý piatok, že tentoraz kvôli ich vlastnej bezpečnosti neprídem.
V nutnom prípade po telefonickej dohode som samozrejme ochotný navštíviť chorého na lôžku kedykoľvek.

 

S prianím požehnanej nedele a zvyšných dní pôstneho obdobia         

Miroslav Mika, farár

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Beží na Drupale