TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (1.11.2020–8.11.2020)

Sväté omše:

 

GRINAVA

Nedeľa   + Jozef a Júlia Satkoví
Streda 17:00 + Štefánia Pinkavová, brat Jozef, zať Peter a rodičia z oboch strán
Štvrtok 17:00 + Ľudmila Chrapová
Piatok 17:00 + Jaroslav a Ernestína Šindleroví a rodičia z oboch strán
Sobota 7:30 za farníkov
Nedeľa 7:30 + Terézia a Severín Mlynekví a rodičia z oboch strán, + brat Augustín Sandtner

 

LIMBACH

Nedeľa 9:00 + Albín a Jolana Nemcoví, + starí rodičia Ján a Anna

 

Liturgický kalendár

Pondelok        Spomienka na všetkých verných zosnulých
Streda             Sv. Karola  Boromejského, biskupa, spomienka

 


 

  • Od  2.11. 2020 sa sväté omše opäť môžu konať s účasťou max. 6 osôb! Zúčastniť sa môžu 4 osoby z rodiny na ktorej úmysel sa sv. omša slúži + kňaz a kostolník, každý zúčastnený sa musí preukázať platným potvrdením s negatívnym výsledkom z testovania na Covi-19.

Zapísané úmysly možno aj presunúť na iný termín, keď skončí obmedzenie počtu účastníkov sv. omše. Čas i podrobnosti si treba dohodnúť telefonicky.

  • V týždni je prvý piatok mesiaca. Chorých v domácnosti tentokrát nenavštívim!!!
  • Katechézy birmovancov sú dočasne pozastavené.

  

Miroslav MIKA, farár

0902/688 687

 

OZNAM

Na základe Uznesenia Vlády SR č. 693 z 28. 10. 2020 a vyhlášky č. 12 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z 29. 10. 2020 je od 2. 11. 2020 opäť možné sláviť verejné bohoslužby pre tých, ktorí sa vedia preukázať:

a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 (alebo počas trvania zákazu vychádzania)

b) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území EÚ na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.

 

Verejné bohoslužby budú však stále ako hromadné podujatia limitované počtom 6 účastníkov. Kňazov preto prosíme o aplikovanie pastoračnej múdrosti pri uvedení tohto obmedzenia do praxe, s ohľadom na lokálne podmienky (teoreticky sa svätej omše môžu zúčastniť napríklad členovia rodiny, na úmysel ktorej sa bohoslužba slávi).

 

Chrámy môžu byť otvorené pre osobnú modlitbu a vysluhovanie sviatostí (podávanie svätého prijímania, svätá spoveď). Vysluhovanie sviatostí však treba uskutočňovať individuálnym spôsobom - tak, aby nenadobúdalo charakter hromadného podujatia.

 

Limit pre počet prítomných v chráme pre osobnú modlitbu v jednom okamihu je daný rozlohou chrámu: počet prítomných nesmie prekročiť jednu osobu na 15m2 plochy chrámu.

 

Farský kostol sv. Žigmunda bude v týždni  streda – piatok otvorený počas jednej hodiny, - pol hodinu po skončení sv. omše, ktoré budú výnimočne začínať o 17:00!!!

 

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Beží na Drupale