ŠIESTA NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK (14.2.2021–21.2.2021)

Nedeľa   za farníkov
Pondelok   prosba o zdravie, Božiu požehnanie a ochranu pre rodinu
Utorok   + Valentín Halčin
Streda   prosba o zdravie, Božie požehnanie a ochranu pre rodinu
Štvrtok   poďakovanie a prosba za personál nemocnice
Piatok   + Júlia Dosudilová
Nedeľa       za farníkov

Streda        Popolcová streda - začiatok pôstneho obdobia

• Popolcová streda je deň pokánia v celej Cirkvi. Je to deň prísneho pôstu – dospelý človek sa môže len raz sa dosýta najesť /zaväzuje človeka vo veku 18 – 60 r./ + treba sa zdržovať mäsitého pokrmu.
  • Jarná zbierka na charitu 2021: V nedeľu, 21. februára 2021, slávi Katolícka cirkev 1. pôstnu nedeľu. Tradične sa v tento deň koná v kostoloch Jarná zbierka na charitu. Bratislavskú arcidiecéznu charitu môžete opäť podporiť aj online cestou - na webovej stránke: www.precharituba.sk. V online Jesennej zbierke na charitu darcovia venovali Bratislavskej arcidiecéznej charite na pomoc núdznym 7 723,57 Eur. Pán Boh nech odmení každého nezištného darcu.
  • Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, bude vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenie bohoslužieb a kostol je pre verejnosť zatvorený.
  • V prípade súrnej potreby  možno kedykoľvek  kontaktovať telefonicky, rovnako možno dohodnúť individuálne vyslúženie sviatostí.
  • Úmysly sv. omší na nasledujúce týždne možno zahlásiť telefonicky.
  • Naďalej zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na sv. omši v nedeľu a prikázaný sviatok.