​ KVETNÁ NEDEĽA NEDEĽA UTRPENIA PÁNA (28.3.2021–4.4.2021)

Nedeľa   + Ľudmila Chrapová
Pondelok   na úmysel
Utorok   + Jozef a Mária, + deti Jozef a Marian, + pravnuk
Streda   prosba o Božie požehnanie a pomoc pre Filipa s rodinou
Štvrtok   za živých i mŕtvych kňazov pochádzajúcich i pôsobiacich v Grinave
Sobota   za farníkov
Nedeľa       za farníkov

Štvrtok    Zelený štvrtok
Piatok      Veľký piatok
Sobota     Biela sobota
Nedeľa     Nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

• Kvetnou nedeľou vstupujeme do Veľkého týždňa, v ktorom slávime najväčšie udalosti našej spásy -umučenie, smrť a zmŕtvychvstanie nášho Pána Ježiša Krista.
  • Vzhľadom na súčasnú situáciu budú obrady v chrámoch prebiehať bez účasti verejnosti. Môžeme sa však v duchu spájať, preto časy bohoslužieb v našej farnosti budú totožné s vysielanými obradmi v TV LUX.
  • Svätá omša na pamiatku Pánovej večere bude vo štvrtok o 17:00,  zvony  farnosti oznámia jej začiatok a potom umĺknu do času slávenie Vigílie v sobotu večer, keď nám ich zvuk zasa oznámi Ježišovo zmŕtvychvstanie.
  • Veľký piatok je dňom prísneho pôstu.  Je záväzný pre kresťana katolíka vo veku 18 až 60 r. -- 1x denne sa najesť dosýta prípadne ešte 2x striedmo + treba sa zdržovať mäsitého pokrmu.
  • Obrady Utrpenia a smrti Pána začnú v piatok o 15:00.
  • Veľkonočná vigília v sobotu 19:30