DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (24.4.2022–1.5.2022)

Sväté omše:

 

 

 

GRINAVA

Nedeľa 7:30 + Viliam a Jarmila Búrioví
  10:30 za farníkov
Utorok 19:00 poďakovanie za úspešný priebeh operácie
Streda 19:00 + Genovéva Franková, + manžel Michal
Štvrtok 19:00 + Vendelín Krasňanský, rodičia z oboch rodín, + dcéra Daniela
Piatok 19:00 + Valéria Bruderová, r. Sandtnerová
Nedeľa 7:30 prosba za božie požehnanie a ochranu pre rodinu
  10:30 za farníkov
 

LIMBACH

Utorok 18:00 + Tomáš a Mária Hamaroví, + syn Štefan
Štvrtok 18:00 + Ján a Mária Senaši
Nedeľa 9:00 prosba za božiu ochranu a zdravie
     

 

 

Liturgický kalendár

Pondelok     Sv. Marka, evanjelistu,  sviatok
Piatok          Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy, sviatok
Nedeľa        Sv. Žigmunda Burgundského, patróna našej farnosti, slávnosť

 

 


 

  • Dnes  o 15:00 vo farskom kostole v Grinave bude moderovaná pobožnosť ʼHodina Božieho milosrdenstvaʼ.
  • Farská púť v sobotu 30.4. –Odchod na púť Dolného Rakúska bude v sobotu 30. apríla o 7,00 od parkoviska pri Coffe shope v Limbachu a asi 10 minút neskór v Grinave na Štúrovej ulici, za predajňou nábytku. Program: sv. omša v mestečku Traismauer, prehliadka kláštora Gottweigg, účasť na poludňajšej motlitbe a návšteva mesta Krems an der Donau.
  • Cena 35 € na osobu bude splatná v hotovosti v autobuse.
  • Budúcu nedeľu je sv. Žigmunda – patróna našej farnosti. Pri omšiach v Grinave bude hodová ofera.    Farské hodové popoludnie – od 15. hod. - info. plagát.
  • Budúcu nedeľu po sv. omši o 9:00 a 10:30 bude stretnutie rodičov prvopríjmajúcich detí.
  • Prihlasovanie birmovancov: Prihlásiť sa môžu žiaci a študenti z našej farnosti od 7. ročníka ZŠ vyššie. Prihlášku si záujemcovia vyzdvihnú osobne v sakristii kedykoľvek po sv. omši do konca apríla.

 

 

Miroslav MIKA, farár
0902/688 687

 

 

 Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pozýva mladých na festival s názvom ClipTime: NA CESTÁCH, ktorý sa uskutoční počas víkendu 20. - 22. mája v Marianke. Pripravené sú zaujímavé workshopy a diskusie, hudba aj čas na tvorenie spoločenstva. Stretnutia sa zúčastnia aj naši otcovia biskupi. Prihlásiť sa je možné do 8. mája na webe cliptime.sk alebo na sociálnych sieťach ClipTimu, kde nájdete aj podrobnejšie informácie.

Púť detí do Marianky.  Pozývame deti aj s animátormi a katechétmi, príp. rodičmi na Púť detí do Marianky, ktorá sa uskutoční v sobotu 28.5.2022. Témou púte bude: Panna Mária - Kráľovná pokoja. Bližšie informácie o púti na stránke: https://erko.sk/putdeti/ a na plagáte (odkaz na stiahnutie).

Oznam KBS Drahí bratia a sestry, chceme vám poďakovať za pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine. Vážime si vašu obetavosť a ochotu. S radosťou vnímame veľké množstvo dobra, ktoré v tejto skúške prejavujete. Na Nedeľu Božieho milosrdenstva vás chceme povzbudiť, aby ste v konkrétnych prejavoch milosrdenstva voči našim bratom a sestrám vytrvali. Nenechajte sa nikým znechutiť, ani pomýliť. Boh nehľadí ako človek, nesúdi podľa logiky mocných tohto sveta, ale zhliada na úbohých a počuje hlas strápených. Ani my nestraťme súcit s trpiacimi a nezatvorme si pred nimi svoje srdcia. Pomáhajme naďalej, a to nielen materiálne, ale aj ľudsky, záujmom, prihovorením sa, prijatím utečencov do našich spoločenstiev. Buďme naozaj milosrdní ako je milosrdný náš Nebeský Otec. K tomu vám žehnajú a denne sa za vás modlia biskupi Slovenska.

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Beží na Drupale