Cezročné obdobie – 7. nedeľa „A“ (19. – 26. február 2023)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa 7:30 + rodičia a starí rodičia
  10:30 Za farníkov
Utorok 18:00 Štefánia Pinkavová, brat Jozef, zať Peter a rodičia z oboch strán
Streda 18:00 Poďakovanie za dožité roky
Štvrtok 18:00 + Peter Môcik    + Peter Môcik
Piatok 18:00 Zosnulí z rodiny Hupkovej
Sobota 7:30 + Ján Gaštan a rodičia
Nedeľa 7:30 + Jozef a Mária a + deti
  10:30 Za farníkov
     
  LIMBACH
Nedeľa 9:00 + František Sandtner
Utorok

 

svätá omša nebude
Streda 16:30 Poďakovanie Pánu Bohu za dar manželstva
Štvrtok 17:00 Voľný úmysel
Nedeľa 9:00 Zosnulí z rodiny Knilovej
     

 

 

Liturgický kalendár
22.2. Popolcová streda; 
23.2. Sv. Polykarp.

 


  • Na Popolcovú stredu začína Pôstne obdobie. Počas sv. omše bude požehnanie popola a značenie popolom na znak pokánia. Zároveň v tento deň je prísny pôst a zdržovanie sa mäsitého pokrmu; to znamená, že nemáme jesť mäso (od 14. roku života do smrti) a môžeme sa len jedenkrát za deň dosýta najesť (od 18. roku do 60. roku života). Sv. omše v tento deň budú v Limbachu o 16:30 a v Grinave o 18:00 h.
  • V Pôstnom období bude bývať aj pobožnosť Krížovej cesty: v Limbachu vo štvrtok o 16:30, v Grinave v piatok o 17:30 h. Srdečne Vás pozývame na túto pobožnosť, nakoľko kto sa jej zúčastní, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Na budúcu nedeľu (prvá pôstna nedeľa) pri svätých omšiach bude jarná celoslovenská zbierka na Katolícku charitu. Pán Boh odmeň už vopred za Vaše milodary! Bratislavskú arcidiecéznu charitu môžete podporiť aj on-line (www.charitaba.sk)
  • Pozývame miništrantov na stretnutie v piatok, 24. februára o 16:00 h. do Pastoračného centra.
  • Miništranti budú mať v Pôstnom období opäť súťaž v miništrovaní na svätých omšiach počas týždňa a na pobožnostiach Krížovej cesty.
  • Budúcu nedeľu bude možné zapojiť sa aj do materiálnej zbierky Bratislavskej arcidiecéznej charity s názvom Svetlo pre Ukrajinu. Charita pozýva ľudí darovať sviečky, kahance, baterky, tužkové batérie a powerbank (záložný zdroj energie). Prinesené veci bude možné vložiť do zbernej nádoby vo vchode kostola na budúcu nedeľu, 26. februára.

 

Roman Stachovič, farár           
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
16 + 1 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale