Pôstne obdobie – 1. pôstna nedeľa „A“ (26. február – 5. marec 2023)

Nedeľa 7:30 + Jozef a Mária a + deti
  10:30 Za farníkov
Utorok 18:00 + Anna Smažáková, súrodenci a rodičia
Streda 18:00 Za zdravie a Božiu pomoc pre dcéru
Štvrtok 18:00 + Jozef a bratia Ján a Jaroslav
Piatok 18:00 Za zdravie a Božie požehnanie pre Samuela
Sobota   Fatimská sobota v Limbachu
Nedeľa 7:30 Poďakovanie Pánu Bohu za dožitých 40 rokov
  10:30 Za farníkov

Nedeľa 9:00 Zosnulí z rodiny Knilovej

Za zdravie a Božiu pomoc
Štvrtok 17:00 + rodičia Ján a Edita a + starí rodičia
Sobota 15:00 Za Božiu pomoc a požehnanie pre Tomáša a jeho rodinu
Nedeľa 9:00 + Jozef Fodrek

V tomto týždni sú jarné kántrové dni. Ich obsahom je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

•  Dnešnú nedeľu pri svätých omšiach je jarná celoslovenská zbierka na Katolícku charitu. Pán Boh odmeň za Vaše milodary. Bratislavskú arcidiecéznu charitu môžete podporiť aj on-line (www.charitaba.sk).
  • Tento týždeň je prvopiatkový: spovedať budem v Limbachu v utorok a vo štvrtok od 16:00 h.; v Grinave v stredu a v piatok od 17:00 h. Pre deti a mladých je možnosť vyspovedať sa okrem uvedených časov aj v piatok medzi 16:00 a 17:00 h. V piatok dopoludnia a popoludní navštívim chorých doma. Stretnutie ružencového bratstva bude nie v piatok, ale vo štvrtok o 17:15 h.
  • V sobotu pobožnosť Fatimskej soboty v Limbachu začne o 15:00 h.
  • V Pôstnom období bude bývať aj pobožnosť Krížovej cesty: v Limbachu vo štvrtok o 16:30, v Grinave v piatok o 17:30 h. Srdečne Vás pozývame na túto pobožnosť, nakoľko kto sa jej zúčastní, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Stretnutie miništrantov bude až o dva týždne, v piatok, 10. marca.
  • Miništranti budú mať v Pôstnom období opäť súťaž v miništrovaní na svätých omšiach počas týždňa a na pobožnostiach Krížovej cesty.
  • Dnešnú nedeľu je možné zapojiť sa aj do materiálnej zbierky Bratislavskej arcidiecéznej charity s názvom Svetlo pre Ukrajinu. Charita pozýva ľudí darovať sviečky, kahance, baterky, tužkové batérie a powerbank (záložný zdroj energie). Zberná nádoba bude vo vchode kostola do budúcej nedele, 5. marca.
  • Birmovanci budú mať koncom týždňa víkendovku v Rači (Alstrova ulica 171), v Arcidiecéznom centre mládeže Vinica, od piatka do nedele. Spoločný odchod z Grinavy bude v piatok, 3. marca zo železničnej stanice Pezinok zastávka, odchod vlaku o 18:05. Treba si so sebou zobrať spacák, papuče, hygienické potreby. Účasť birmovancov je povinná, príspevok na ubytovanie a stravu je 15 € na birmovanca za celý pobyt, ostatné náklady hradí farský úrad.

Roman Stachovič, farár