Cezročné obdobie – 27. nedeľa „A“ (8. – 15. október 2023)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

Zosnulá rodina Klamová
 

10:30

Za farníkov
Utorok

18:00 

Za Božie požehnanie a radosť pre Michala
Streda

18:00

+ Félix Čapček – 3. výročie
Štvrtok

18:00

+ Veronika Polková – 1. výročie
Piatok

18:00

+ Anton Filko – 1. výročie a rodičia z oboch strán
Sobota

10:00

    Vysluhovanie sviatosti birmovania
Nedeľa

7:30

Za zdravie a Božie požehnanie pre Ester
 

10:30

Za farníkov
 

 

 
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

Poďakovanie za spoločne prežité roky v manželstve
Utorok

17:00 

+ Jozef a Anna
Štvrtok

 

Svätá omša nebude
Nedeľa

9:00

+ Pavol Slimák
     

 

 

Liturgický kalendár                                  
11.10. Sv. Ján XXIII., pápež; 
12.10. Blahoslavený Carlo Acutis.

 


  • V utorok, 10. októbra máme výročnú farskú poklonu. Sviatosť Oltárna bude vystavená od 7:00 h. do 18:00 h. v kostole v Grinave. Prosíme o zapísanie sa na adoráciu.
  • Vo štvrtok, 12. októbra po večernej svätej omši o 18:30 (adorácia nebude) bude stretnutie všetkých členov ružencového bratstva v kostole. Prosíme o účasť všetkých, ktorí odovzdali prihlášky a pozývame aj nových členov, prihlášku stačí priniesť vo štvrtok. Uskutoční sa voľba novej zodpovednej osoby za ružencové bratstvo aj voľba vedúcich osôb za jednotlivé ruže.
  • V sobotu, 14. októbra o 10:00 h. bude v našom kostole v Grinave birmovka. Ranná svätá omša nebude. Birmovať príde otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. V piatok od 15:00 do 17:00 bude svätá spoveď. V piatok večerná svätá omša bude o 18:00 h., pred ňou však nebude spoločná modlitba ruženca (kvôli upratovaniu a výzdobe kostola). Na birmovku bude vstup do kostola len pre birmovancov a ich rodičov a birmovných rodičov. Pred kostolom budú pripravené lavičky a stoličky.
  • V mesiaci október je odporúčaná spoločná modlitba ruženca, v kostole alebo v rodinách. V Limbachu cez týždeň bude spoločná modlitba ruženca o 17:00 h. (v dňoch, kedy nie je svätá omša).
    Ak túžiš prehĺbiť svoj vzťah k Svätému Písmu, naučiť sa duchovne rozlišovať, mať pri sebe duchovné sprevádzanie a tak odhaľovať Božiu vôľu vo svojom živote, tak ťa pozývame na Kurz Samuel. Je určený mladým slobodným ľuďom vo veku od 19 do 30 rokov. Kurz Samuel bude prebiehať v Bratislave. Naplánovaných je 9 stretnutí, raz do mesiaca, ako aj duchovné cvičenia či spoločná púť. Viac informácií nájdeš na stránke kurzsamuel.sk . Prihlásiť sa je možné do 12. októbra 2023.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí ste v tomto týždni pomáhali vo farnosti: pri oberačkách, počas Mariánskeho trojdnia, v sobotu pri upratovaní kostola a jeho okolia. Ďakujeme tiež za Vaše milodary počas Mariánskeho trojdnia – 758 €.

 

Roman Stachovič, farár       
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
4 + 1 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale