Cezročné obdobie – 28. nedeľa „A“ (15. – 22. október 2023)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

Za zdravie a Božie požehnanie pre Ester
 

10:30

Za farníkov
Utorok

18:00 

+ súrodenci Mária, Anna a Michal
Streda

18:00

+ Lukáš Krasňanský - kostolník
Štvrtok

18:00

+ Štefan a Mária Folvarskí a dcéra Mária
Piatok

18:00

Poďakovanie za 50 spoločných rokov a prosba o zdravie a Božiu pomoc do ďalších rokov
Sobota

7:30

Za + krstného syna Michala Kosťa
Nedeľa

7:30

+ Vendelín a Antónia Krasňanskí
 

10:30

Za farníkov
 

 

 
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

+ Pavol Slimák
Utorok

17:00 

+ Marian Studený
Štvrtok

17:30

+ kňaz Peter
Nedeľa

9:00

Voľný úmysel
     

 

 

Liturgický kalendár                                   
17.10. Sv. Ignác Antiochijský, biskup a mučeník; 
18.10. Sv. Lukáš, evanjelista.

 


 • V utorok o 19:00 h. bude stretnutie s rodičmi prvoprijímajúcich detí v kostole v Grinave; v stredu bude takéto stretnutie o 19:00 v kostole v Limbachu.
 • V stredu pozývame deti na spoločnú modlitbu ruženca o 17:30 do kostola v Grinave. Iniciatíva – Milión detí sa modlí ruženec – vznikla na podnet svätého pátra Pia a práve 18. októbra sa na celom svete modlia deti za obrátenie a pokoj vo svete.
 • Vo štvrtok pozývame všetkých birmovancov na neformálne stretnutie s občerstvením o 19:00 h. do Pastoračného centra.
 • V piatok bude detská svätá omša o 18:00 h. v kostole Grinave. Pozývame všetky deti, najmä tretiakov. Počas roka budú bývať detské sväté omše spravidla raz alebo dvakrát za mesiac. Jednu hodinu pred týmito detskými svätými omšami bude bývať detské stretko v Pastoračnom centre o 17:00 h. Prvé takéto stretko pre deti bude už tento piatok, 20. októbra o 17:00 h. Stretko je určené pre prvákov, druhákov, tretiakov a štvrtákov základnej školy. Po stretku deti pôjdu na svätú omšu. Na deti sa tešia dievčatá animátorky a pán diakon Peter Gurbaľ.
 • Miništrantské stretko bude tento týždeň výnimočne v sobotu o 16:00 h. v Pastoračnom centre.
  Budúcu nedeľu je Misijná nedeľa, kedy sa koná zbierka na misie. Tento rok bude venovaná farnostiam a diecézam v africkom Benine. Za Vaše milodary Vám vyslovujeme už vopred Pán Boh odmeň.
 • Na prvú sobotu v mesiaci, 4. novembra plánujeme farskú púť do Šaštína. Odchod autobusu bude o 14:15 z Limbachu, o 14:30 z Grinavy. Cena za dopravu je 10 €, deti a študenti 5 €. Prihlásiť sa môžete vzadu, v kostole.
 • Ďakujem všetkým, ktorí ste pomohli pripraviť a zorganizovať slávnosť birmovania v našej farnosti. Vďaka Bohu bola to pekná slávnosť a chceme aj naďalej sprevádzať modlitbami našich birmovancov. Ďakujem aj za veľký milodar od rodičov, ktorý bude použitý na výrobu nového sedadla a lavičiek do kostola.

 

Roman Stachovič, farár        
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
7 + 6 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale