Cezročné obdobie – 30. nedeľa „A“ (29. október – 5. november 2023)

+ Ester a rodičia

Za farníkov

+ Grácia Maceková

+ Veronika Rusnáková

+ Štefánia Pinkavová, brat Jozef, zať Peter a rodičia z oboch strán

+ Jozef a Júlia Satkoví

Za zosnulých členov ružencového bratstva

Poďakovanie za dožité roky a prosba o zdravie a Božie požehnanie

+ Lukáš Krasňanský, rodičia a súrodenci

Za farníkov

Poďakovanie za 55 r. života a prosba za zdravie a Božie požehnanie pre Marianu

+ rodičia Ján a Mária a Ján a Anna

Za všetkých zosnulých veriacich

+ Anna Mesiariková

1.11. Slávnosť Všetkých svätých;
2.11. Spomienka na všetkých zosnulých veriacich;
4.11. Sv. Karol Boromejský, biskup.

• Ďakujeme za Vaše milodary v zbierke na misie: Grinava: 515 €, Limbach: 479,50 €.
    1. 11., na slávnosť Všetkých svätých budú sv. omše ako v nedeľu. Pobožnosť na cintoríne bude 1. novembra v Limbachu po svätej omši, v Grinave o 14:00 h.
  • ÚPLNÉ ODPUSTKY privlastnené iba dušiam v očistci môžeme získať:
    • 1. novembra od poludnia a 2. novembra celý deň pri nábožnej návšteve kostola alebo kaplnky, ak sa pomodlíme  Verím v Boha Otče náš          (alebo druhá možnosť):
    • raz denne od 1. novembra do 8. novembra pri nábožnej návšteve cintorína ak sa aspoň mysľou pomodlíme za zosnulých
      Treba splniť aj všeobecné podmienky: sv. spoveď (krátko predtým alebo potom), sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Svätého Otca. Treba tiež vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému. Jedna sv. spoveď stačí na všetky odpustky.
  • Prvopiatkový týždeň: spovedať budem vo štvrtok v Limbachu od 16:00 h., v Grinave v piatok od 17:00 h. Pre deti a mladých je možnosť vyspovedať sa okrem uvedených časov aj v piatok v Grinave medzi 16:00 a 17:00 h. V piatok dopoludnia navštívim chorých doma. Stretnutie ružencového bratstva bude v piatok v Grinave od 17:15 h.
  • Oznam pre Limbach: V utorok sv. omša nebude. V sobotu o 11:30 bude v kostole krátka bohoslužba slova so svätým prijímaním (kvôli získaniu odpustkov).
  • Najbližšiu sobotu, 4. novembra plánujeme farskú púť do Šaštína. Odchod autobusu bude o 14:15 z Limbachu, o 14:30 z Grinavy. Cena za dopravu je 10 €, deti a študenti 5 €. Prihlásiť sa môžete vzadu, v kostole.
  • Pozývame rodičov na prednášku s názvom: Digitálne deti. Ako vychovávať deti ponorené vo virtuálnom svete. Prednášať bude psychologička Eva Prvá z Nitry. Termín: Nedeľa, 12. november o 15:00 h. na fare.

Roman Stachovič, farár