Cezročné obdobie – 31. nedeľa „A“ (5. – 12. november 2023)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

+ Lukáš Krasňanský, rodičia a súrodenci
 

10:30

Za farníkov
Utorok

18:00

+ Jozef Bulava a rodičia
Streda

18:00

+ Jaroslav a Ernestína Šindleroví a rodičia z oboch strán
Štvrtok

18:00

Zosnulí z rodiny Veselej a Antalikovej
Piatok

18:00

+ Danka Majerčiková
Sobota

7:30

Za Božiu pomoc pre rodinu a za + Jána a Máriu
Nedeľa

7:30

+ Félix Fischer, rodičia a starí rodičia
 

10:30

Za farníkov
 

 

 
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

+ Anna Mesiariková
Utorok

17:00

+ rodičia Rudolf a Emília a sestra Mária
Štvrtok

17:00

Poďakovanie Pánu Bohu za spoločne prežité roky
Nedeľa

9:00

+ Ondrej Beňo
     

 

 

Liturgický kalendár                                      
9.11. Výročie posviacky Lateránskej baziliky; 
10.11. Sv. Lev Veľký, pápež a učiteľ Cirkvi; 
11.11. Sv. Martin z Tours, biskup.

 


 

 

  • Do 8.11. môžeme získavať úplné odpustky pre duše v očistci, okrem všeobecných podmienok je potrebná návšteva cintorína spojená s modlitbou za zosnulých.
  • Prosím ochotné ženy o upratanie Pastoračného centra v piatok, 10.11. od 9:00 h.
  • V piatok bude detská svätá omša o 18:00 h. v kostole Grinave. Pozývame všetky deti, najmä tretiakov. Jednu hodinu pred svätou omšou bude detské stretko v Pastoračnom centre od 17:00 h. Stretko je určené pre prvákov, druhákov, tretiakov a štvrtákov základnej školy. Po stretku deti pôjdu na svätú omšu.
  • Miništrantské stretko bude v sobotu, 11.11. o 16:00 h. v Pastoračnom centre.
  • Budúcu nedeľu, 12. novembra pozývame rodičov na prednášku s názvom: Digitálne deti. Ako vychovávať deti ponorené vo virtuálnom svete. Prednášať bude psychologička Eva Prvá z Nitry. Prednáška začne o 15:00 h. na fare.
  • Srdečne pozývame všetkých veriacich do Katedrály svätého Martina v Bratislave na Svätomartinské tríduum. Tohtoročná téma znie: Svätý Martin a súčasné potreby pomoci. Slávnostné sväté omše budú v piatok 10.11. o 18.00, v sobotu 11.11. o 16.00 a v nedeľu 12.11. o 10.30. V sobotu bude svätá omša s homíliou pre deti o 16.00, po nej o 17.00 bude na Rudnayovom námestí nasledovať krátke predstavenie so svätým Martinom na koni a sprievod ulicami Starého Mesta spolu so svätým Martinom. Svätomartinská zbierka, ktorá sa koná v našej arcidiecéze na budúcu nedeľu 12. novembra je určená na pomoc tým, ktorých postihlo zemetrasenie na východnom Slovensku, predovšetkým na opravu kostolov v obciach Jankovce, Nižná Sitnica, Korunková, Sopkovce a Pakostov.
  • Po roku k nám opäť prichádza koledovanie Dobrej noviny a s ním spojená zbierka na misijné diela. Kto by sa chcel prihlásiť ako koledník, pri východe z kostola je hárok, na ktorý sa môžete zapísať (menšie deti zapisujú rodičia). Prosíme, aby ste tak urobili do 22.11.2023. Koledovať sa bude 24.12. v Limbachu od 10:00 a v Grinave od 13:00 h., nakoľko Vianoce tento rok pripadnú na nedeľu. Viac informácií Vám poskytne Janka Križanová. Rodiny, ku ktorým prídu koledníci, sa budú prihlasovať neskôr.

 

Roman Stachovič, farár           
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
1 + 17 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale