Cezročné obdobie – 3. nedeľa „B“ – Nedeľa Božieho Slova (21. – 28. január 2024)

Za uzdravenie pre Janka

Za farníkov

Svätá omša nebude

+ Peter Šindler, rodičia a súrodenci

Za dary Ducha Svätého v skúšobnom období pre dcéru Klárku

Za nenarodené deti a za dar pokánia pre ich rodičov

+ Anna

Za Božiu pomoc a pokoj v rodine

Za farníkov

+ Gertrúda Ružová

Svätá omša nebude

Poďakovanie a prosba o Božiu pomoc a zdravie do budúceho manželského a rodinného života

Prosba za zdravie a Božiu pomoc pre deti a vnúčatá

24.1. Sv. František Saleský, biskup a učiteľ Cirkvi;
25.1. Obrátenie svätého Pavla, apoštola;
26.1. Sv. Timotej a Títus, biskupi;
27.1. Spomienka na Pannu Máriu v sobotu.

• Do 25. januára pokračuje Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.
  • V piatok, 26. januára bude detská svätá omša o 18:00 h. v kostole v Grinave. Pozývame všetky deti, najmä tretiakov. Jeden a pol hodiny pred svätou omšou bude detské stretko v Pastoračnom centre od 16:30 h.
  • Najbližšiu sobotu, 27. januára plánujeme odložiť vianočnú výzdobu, stromy a betlehem z kostola. Prosíme ochotných bratov a sestry, miništrantov aj mladých o pomoc. Brigáda začne od 9:00 h.
  • Budúcu nedeľu, 28. januára pozývame rodičov na prednášku s názvom: Komunikácia v rodine. Prednášať bude psychologička Eva Prvá z Nitry. Prednáška začne o 15:00 h. na fare.
  • Spoločenstvo Modlitby matiek Vás pozýva na Modlitbové trojdnie, ktoré sa uskutoční v dňoch 26. až 28. januára v kostole v Grinave. Spoločný program je v piatok po večernej svätej omši, v sobotu ráno o 8:00 a v nedeľu medzi svätými omšami, kedy bude vystavená tiež Sviatosť Oltárna. Program si môžete pozrieť aj na nástenke.
  • Do konca januára je možné prihlásiť sa na pútnický zájazd na Staré Hory, do Levoče, Košíc a Krakova, ktorý je plánovaný na koniec augusta. Potom sa voľné miesta ponúknu okolitým farnostiam.
  • Od 26. do 28. januára 2024 bude u Kapucínov v Pezinku Duchovná Obnova o Blahoslavenstvách s o. Elmarom a sr. Luciou z Komunity Blahoslavenstiev z Nemeckého Paderbornu. Bližšie informácie nájdete na nástenke.
  • Ako už bolo spomenuté na konci roka, vzhľadom na havarijný stav niektorých častí strechy nášho farského kostola plánujeme tento rok výmenu strešných lát, poškodeného krovu a krytiny. Raz mesačne by bola zbierka na tento účel. Prvá bude budúcu nedeľu, 28. januára.

Roman Stachovič, farár