Veľkonočné obdobie – 3. Veľkonočná nedeľa (14. – 21. apríl 2024)

+ rodičia Mária a Štefan Folvarskí a dcéra Mária

Za farníkov

+ Igor Gilan a rodičia

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Mezeiovú

+ rodičia

Za farníkov

+ rodina Štefková

Na úmysel – za Barborku

+ rodičia Aladar a Lívia a brat Juraj

+ rodičia a sestra Katarína

21.4. Štvrtá veľkonočná nedeľa – nedeľa Dobrého pastiera.

• Dnešnú nedeľu, 14. apríla máme štvrtú účelovú zbierku na opravu strechy nášho kostola. Ďakujeme všetkým dobrodincom. Ďakujeme za Vaše milodary: 100 € a 77,50 € a tiež za milodary poslané na účet: 50, 1000 a 100 €.
  • Dnešnú nedeľu, 14. apríla pozývame rodičov na prednášku s názvom: Súrodenencké konštelácie. Ako poradie narodenia detí vplýva na ich vývin a výchovu. Prednášať bude psychologička Eva Prvá z Nitry. Prednáška začne o 15:00 h. na fare.
  • Dnes popoludní od 15:00 h. je možné prísť aj do záhrady Pastoračného centra s deťmi, kde budú rôzne športové aktivity (napríklad jeden z rodičov pôjde na prednášku a druhý s deťmi do Pastoračného centra.
  • utorok, 16.4. o 18:30 h. bude stretnutie s rodičmi prvoprijímajúcich detí v kostole v Limbachuv Grinave tiež v utorok o 19:30.
  • Ďalšie miništrantské stretko bude v piatok, 19. apríla o 17:00 h. v Pastoračnom centre.
  • Tento týždeň sa osobitne modlíme za duchovné povolania. Budúcu nedeľu bude zbierka na kňazský seminár.
  • O dva týždne, v sobotu 27. apríla pôjdeme na farský výlet a púť do Frauenkirchenu. Odchod autobusu bude z Limbachu ráno o 7:45 zo zastávky pri kruhovom objazde, o 8:00 zo Štúrovej ulice v Grinave. Stravu a pitie na celý deň si treba zobrať so sebou. Návrat domov bude približne okolo 18:00 h. Cena za dospelého je 30 €, za dieťa 20 €, platiť sa bude v autobuse.
  • Začíname prípravu na sviatosť birmovania. Jedná sa o šiestakov, siedmakov, ôsmakov a starších (príma, sekunda, tercia). Prihlášku si môžete vyzdvihnúť v sakristii.
  • Pri príležitosti hodovej slávnosti v Grinave Vás srdečne pozývame na farské hodové popoludnie, ktoré bude v nedeľu, 5. mája od 15:00 h. vo farskej záhrade. Prosíme o pomoc pri organizácii tejto akcie.
  • Pre informáciu: socha Sedembolestnej Panny Márie vedľa fary pri vstupe do kostola je v reštaurátorskej dielni.

Roman Stachovič, farár