Veľkonočné obdobie – 4. Veľkonočná nedeľa (21. – 28. apríl 2024)

+ rodičia

Za farníkov

+ Alexander a Žofia Kanovskí a ich rodičia

+ Juraj Dahamshy

+ Ján a Miroslava a za zdravie a Božiu pomoc pre Marka

+ Zdenka Krasňanská a ostatní + príbuzní

Svätá omša nebude

+ Viliam a Jarmila Búrioví

Za farníkov

+ rodičia a sestra Katarína

Prosba za zdravie a ochranu pre rodinu a za uzdravenie mamy

Za zdravie a Božiu pomoc pre Lukáša, Veroniku a ich syna Lukáška

+ rodičia Kašoví a manželia Belákoví

21.4. Štvrtá veľkonočná nedeľa – nedeľa Dobrého pastiera
25.4. Sv. Marek, evanjelista.

• Ďakujeme všetkým za Vaše milodary vo štvrtej zbierke na strechu kostola. Vyzbieralo sa 1844 €, bohuznámy darca daroval 300 € a tiež ďakujeme za milodary 200 a 300 € poslané na účet; spolu: 2644 €.
  • V piatok, 26. apríla bude detská svätá omša o 19:00 h. v kostole v Grinave. Pozývame všetky deti, najmä tretiakov. Jeden a pol hodiny pred svätou omšou bude detské stretko v Pastoračnom centre od 17:30 h.
  • V sobotu ranná svätá omša nebude.
  • V sobotu 27. apríla pôjdeme na farský výlet a púť do Frauenkirchenu. Odchod autobusu bude z Limbachu ráno o 7:45 zo zastávky pri kruhovom objazde, potom priberie ľudí na zastávke pri cintoríne v Grinave a o 8:00 zo Štúrovej ulice v Grinave. Stravu a pitie na celý deň si treba zobrať so sebou. Návrat domov bude približne okolo 18:00 h. Cena za dospelého je 30 €, za dieťa 20 €, platiť sa bude v autobuse.
  • Tento týždeň sme sa osobitne modlili za duchovné povolania. Dnešnú nedeľu je zbierka na kňazský seminár. Ďakujeme všetkým, ktorí prispejete.
  • Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta v Bratislave ponúka kandidátom kňazstva ako aj laickým študentom a študentkám magisterské štúdium katolíckej teológie dennou formou. Štúdium prebieha v Kňazskom seminári v Nitre. Záujemci môžu zaslať  elektronickú prihlášku na štúdium do 30. apríla 2024 na stránke www.frcth.uniba.sk . Mladí muži, ktorí chcú raz slúžiť Bohu a ľuďom ako kňazi, si podávajú prihlášku i do Kňazského seminára v Nitre na stránke www.ksnr.sk.
  • Začíname prípravu na sviatosť birmovania. Jedná sa o šiestakov, siedmakov, ôsmakov a starších (príma, sekunda, tercia). Prihlášku si môžete vyzdvihnúť v sakristii.
  • Pri príležitosti hodovej slávnosti v Grinave Vás srdečne pozývame na farské hodové popoludnie, ktoré bude v nedeľu, 5. mája od 15:00 h. vo farskej záhrade. Prosíme o pomoc pri organizácii tejto akcie.
  • V stredu, 1. mája dopoludnia by sme chceli pripraviť priestor farskej záhrady na túto akciu.

Roman Stachovič, farár