Veľkonočné obdobie – 7. Veľkonočná nedeľa (12. – 19. máj 2024)

Poďak. za 40 spoločne prežitých r. a prosba o B. pomoc do budúcnosti

Za farníkov

+ Mária Gaštanová

+ Jozef a Helena Šmahovskí

+ Jozef a Anna Axamitoví, brat Stanislav a sestra Oľga

Za zdravie a Božiu pomoc pre vnúčatá a ich rodičov

Za zdravie a Božiu pomoc

+ Terézia a Štefan Rusnákoví

Za farníkov

+ rodičia Anton a Rozália a starí rodičia z oboch strán

+ Barbora a Ján Záhorskí a + Margita Záhorská

+ Rozália Lednárová a + Marián Studený

Za všetkých Limbašanov

Liturgický kalendár :
13.5. Preblahoslavená Panna Mária Fatimská;
14.5. Sv. Matej, apoštol;
16.5. Sv. Ján Nepomucký, kňaz a mučeník;
19.5. Nedeľa Zoslania Ducha Svätého - Turíce.

• Ďakujeme mužom, miništrantom a skautom za pomoc pri brigádach tento týždeň.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí ste pomohli pri vydarenej akcii Farského hodového popoludnia minulú nedeľu.
  • Dnešnú nedeľu je zbierka na katolícke masmédiá. Ďakujeme všetkým za Váš príspevok.
  • Zajtra, 13. mája, kedy si pripomíname výročie zjavení Panny Márie vo Fatime, odporúčam pomodliť sa spoločne doma ruženec alebo aspoň mariánske litánie za mier a pokoj vo svete.
  • V stredu, 15. mája o 19:00 v Grinave bude svätá omša pre novoprihlásených birmovancov.
  • V piatok, 17. mája bude detská svätá omša o 19:00 h. v kostole v Grinave. Jeden a pol hodiny pred svätou omšou bude detské stretko v Pastoračnom centre od 17:30 h.
  • Ďalšie miništrantské stretnutie bude v sobotu, 18. mája o 17:00 v Pastoračnom centre.
  • nedeľu 19. mája o 9:00 h. bude hodová svätá omša v Limbachu. Pri svätej omši bude hodová ofera. Po svätej omši bude pri kostole malé pohostenie ako zvyčajne. Prosíme o prinesenie napečeného sladkého a slaného pečiva.
  • Budúcu nedeľu, 19. mája bude piata účelová zbierka na opravu strechy nášho kostola.
  • V Šaštíne od 18. do 20. mája sa koná Turíčna púť. Viac informácií nájdete na plagáte.
  • V Marianke v sobotu, 18. mája bude Púť detí. Témou púte bude: 7 radostí Panny Márie.
  • Manželské ohlášky: Tento rok plánujú prijať sviatosť manželstva v našej farnosti: Petr Kolář a Eva Ježíková; Matej Vencel a Dominika Krasňanská; Richard Slezák a Gabriela Grofčíková.

Roman Stachovič, farár