Cezročné obdobie – Najsvätejšia Trojica „B“ (26. máj – 2. jún 2024)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

+ Jozef Virgovič
 

10:30

Za farníkov
Utorok

19:00

+ Jaromír Sandtner (45. výročie) a manželka Anna
Streda

19:00

+ Jana Rome
Štvrtok

19:00

Poďakovanie za dožité roky
Piatok

7:30

+ Genovéva Lamošová, dcéra Mária a zať Štefan
Sobota

10:30

Prvé sväté prijímanie – Za prvoprijímajúce deti
Nedeľa

7:30

Prosba za skoré uzdravenie a za Božiu pomoc
 

10:30

Za farníkov
     
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

+ rodičia Ján a Helena a starí rodičia
Utorok

14:30

+ rodičia Imrich a Mária Mrázoví
Štvrtok

18:00

+ krstní rodičia Helena (+ 1.5.2024) a Michal
Sobota 16:00 Fatimská pobožnosť a svätá omša – voľný úmysel
Nedeľa

9:00

+ rodičia Šimon a Mária a starí rodičia z oboch strán
     

 

 

Liturgický kalendár :
30.5. Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi – prikázaný sviatok; 
1.6. Sv. Justín.

 


 

 • Ďakujeme všetkým za Vaše milodary v piatej zbierke na strechu kostola. Vyzbieralo sa 1120 €, ďakujeme aj za milodary 50 a 200 € poslané na účet.
 • V sobotu, 1. júna v Grinave o 10:30 h. bude slávnosť prvého svätého prijímania. Deti budú mať v stredu a vo štvrtok od 16:30 nácvik slávnosti, v piatok bude svätá spoveď detí, ich rodičov a príbuzných od 16:00 h.
 • Vo štvrtok, 30. mája je prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi – Božie Telo. Svätá omša v Limbachu bude o 18:00 h., v Grinave o 19:00 h. Po večernej svätej omši v Grinave bude Eucharistická procesia. Prosím o prípravu štyroch oltárikov a o prinesenie kvetových lupienkov. V stredu večer bude svätá omša už z tejto slávnosti.
 • Kvôli prvému svätému prijímaniu v piatok bude svätá omša v Grinave ráno o 7:30.
 • OZNAM PRE LIMBACH: V sobotu, 1. júna bude upratovanie kostola a jeho okolia od 9:00 h. Prosím o pomoc rodičov prvoprijímajúcich detí.
 • V sobotu Fatimská pobožnosť v Limbachu začne o 16:00 h., po nej bude svätá omša.
 • Ďalšie miništrantské stretnutie bude v sobotu, 1. júna o 17:00 v Pastoračnom centre.
 • VYHLÁSENIE KBS K EURÓPSKYM VOĽBÁM: „My katolícki biskupi Slovenska vyzývame všetkých občanov, osobitne katolíkov, aby sa zúčastnili na voľbách do Európskeho parlamentu 8. júna 2024. Projekt zjednotenej Európy, ktorého cieľom je podporovať rozmanitosť a demokraciu každého jej štátu, spočíva na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov. Už jej zakladatelia stavali na posvätnosti a dôstojnosti každej ľudskej osoby a ich cieľom bolo vytvoriť spoločenstvo národov Európy, ktoré by vedelo ochrániť mier, slobodu a duchovné bohatstvo jednotlivých krajín. Tento kresťanský odkaz si v súčasnosti vyžaduje obnovu, úsilie a spoluzodpovednosť každého z nás. Ako angažovaní katolíci prejavme záujem o rozvoj Európskej únie a zodpovedne si zvoľme kompetentných poslancov Európskeho parlamentu, ktorí budú v duchu služby odvážne reprezentovať kresťanské hodnoty a pracovať pre spoločné blaho. Rozhodnime sa svedomito pre tých kandidátov, ktorí budú presadzovať návrhy legislatívy v prospech dobra jednotlivcov a rodín v duchu evanjelia. Sme presvedčení, že európsky projekt s kresťanskými hodnotami má svoju budúcnosť.“

Roman Stachovič, farár
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
1 + 0 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale