Cezročné obdobie – 9. nedeľa „B“ (2. – 9. jún 2024)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

Prosba za skoré uzdravenie a za Božiu pomoc
 

10:30

Za farníkov
Utorok

19:00

Poďakovanie Pánu Bohu a prosba o Božie požehnanie pre Lacka
Streda

19:00

+ Ľudovít a Sidónia Šmahovskí a dcéra Mária
Štvrtok

19:00

Za Božiu pomoc pre Klárku
Piatok

19:00

Za živých a zosnulých členov ružencového bratstva
Sobota

7:30

Za nezaslúžený dar služby
Nedeľa

7:30

Za zdravie a Božiu pomoc pri príležitosti životného jubilea
 

10:30

Za farníkov
     
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

+ rodičia Šimon a Mária a starí rodičia z oboch strán
Utorok

18:00

Zosnulí z rodiny Mihalovičovej
Štvrtok

18:00

Prosba za zdravie a Božie požehnanie pre Danielka
Sobota 10:00 Za prvoprijímajúce deti
Nedeľa

9:00

+ Vladimír Čechovič
     

 

 

Liturgický kalendár :
3.6. Sv. Karol Lwanga a spoločníci, mučeníci; 
5.6. Sv. Bonifác, biskup a mučeník; 
7.6. Najsvätejšie Srdce Ježišovo – slávnosť; 
8.6. Nepoškvrnené Srdce Panny Márie.

 


 

 • Ďakujeme za Vaše milodary na strechu kostola: 50 a 500 €.
 • Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zapojili svojou pomocou na slávnosť Božieho Tela, za prípravu oltárikov a lupienkov, osobitne ďakujem dychovej hudbe Grinavanka za hudobný doprovod. Tiež ďakujem všetkým, ktorí ste pomohli pri príprave slávnosti prvého svätého prijímania.
 • Tento týždeň je prvopiatkový: spovedať budem v Limbachu v utorok od 17:00 a vo štvrtok od 17:30 h.; v Grinave v stredu a v piatok od 18:00 h. Pre deti a mladých je možnosť vyspovedať sa okrem uvedených časov aj v piatok v Grinave medzi 17:00 a 18:00 h. V piatok dopoludnia a popoludní navštívim chorých doma. Stretnutie ružencového bratstva bude v piatok v Grinave od 18:15 h.
 • V piatok je slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Je to zároveň prvý piatok v mesiaci. Na konci svätej omše bude osobitná odprosujúca pobožnosť. Veriaci, ktorý sa na túto slávnosť pomodlí počas tejto pobožnosti modlitbu Najmilší Ježišu, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Vo štvrtok večer bude svätá omša už z tejto slávnosti. Nie je to prikázaný sviatok.
 • V lete, od 8. do 12. júla poriadame farský denný tábor pre deti od 7 do 10 rokov, ktorý a bude konať vo farskej záhrade. Cena je 65 €. Ešte je niekoľko voľných miest.
 • OZNAM PRE LIMBACH: V sobotu, 8. júna v Limbachu o 10:00 h. bude slávnosť prvého svätého prijímania. Deti budú mať v stredu a vo štvrtok od 16:30 nácvik slávnosti, v piatok bude svätá spoveď detí od 16:00 do 17:00, sv. spoveď ich rodičov a príbuzných od 17:00 do 18:30 h.
  30. mája 2024 po niekoľkotýždňovej príprave boli v našej arcidiecéze ustanovení akolyti – služobníci Eucharistie (môžu rozdávať sväté prijímanie v kostole a prinášať Eucharistiu chorým; purifikovať a v prípade neprítomnosti kňaza vystaviť Sviatosť Oltárnu). Z našej farnosti sa stal akolytom náš pán kostolník Jaroslav Pinkava.
 • V sobotu, 8. júna v kostole kapucínov v Pezinku - oslavy 350. výročia príchodu na Slovensko.

Roman Stachovič, farár
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
1 + 18 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale