Cezročné obdobie – 10. nedeľa „A“ (11. – 18. jún 2023)

Štefan a Mária Riškoví a rodičia z oboch strán

Za dar živej viery pre Jakuba, Samuela a Danielu

Poďakovanie za dožitých 70 rokov a prosba o zdravie a Božiu pomoc do ďalších rokov

+ syn Paľko Biznár – 15. výročie úmrtia

Za zdravie a Božie požehnanie pre Kláru

Poďakovanie za dožité roky a prosba o zdravie a Božiu pomoc pre manžela

+ Ľudovít a Sidónia Šmahovskí a dcéra Mária

+ Viliam a Eva

Prosba za Božiu pomoc a uzdravenie pre Ferka

Prosba za Božiu pomoc v ťažkej chorobe

+ Ladislav – za spásu jeho duše

+ otec Rudolf a starí rodičia z oboch strán

13.6. Sv. Anton Paduánsky, kňaz a učiteľ Cirkvi;
16.6. Slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho;
17.6. Nepoškvrnené Srdce Panny Márie.

• V stredu, 14. júna bude svätá omša pre birmovancov o 19:00 v kostole v Grinave. Po svätej omši bude stretnutie všetkých birmovancov v Pastoračnom centre pred prázdninami. Treba priniesť vyplnené Údaje o birmovancovi. Účasť je povinná!!!
  • Ďalšie miništrantské stretnutie bude v piatok, 16. júna, o 17:00 h.
  • V piatok je slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Na konci svätej omše bude osobitná odprosujúca pobožnosť. Veriaci, ktorý sa na túto slávnosť pomodlí počas tejto pobožnosti modlitbu Najmilší Ježišu, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Budúcu nedeľu, 18. júna bude mať svätú omšu o 10:30 v Grinave novokňaz Martin Surový zo Skalice. Na konci všetkým udelí novokňazské požehnanie. Bude možnosť finančne prispieť novokňazovi.
  • O dva týždne, v sobotu 24. júna bude duchovná obnova ružencových bratstiev z Grinavy a z Limbachu, ktorú bude viesť dominikánsky kňaz páter Bruno Donoval. Podrobný program nájdete na nástenke.
  • Počas leta sú plánované výlety pre miništrantov a mladých: a) Pre menších miništrantov dva jednodňové výlety 14. alebo 15. júla; b) pre starších miništrantov (ktorí v tomto roku budú mať 12 rokov a starší) od 16. do 20. júla výlet do Zuberca; c) pre mladých chlapcov a dievčatá od 17 rokov a starších výlet do Západných Tatier od 20. do 24. augusta. Prihlásiť sa dá u pána farára.