Cezročné obdobie – 6. nedeľa „B“ (11. – 18. február 2024)

Sväté omše:

 

  GRINAVA
Nedeľa

7:30

+ Valentín Halčín
 

10:30

Za farníkov
Utorok

 18:00

Zosnulí z rodiny Liškových a Taškárových
Streda

18:00

+ Benjamín Kopačik a rodičia Kubovičoví, súrodenci a zať Ivan
Štvrtok

18:00

+ Jozef a Viola Krausoví a vnuk Marcel Rusnák
Piatok

18:00

+ Viliam Nemec
Sobota

7:30

+ Jaroslav Beňovič
Nedeľa

7:30

+ rodičia
 

10:30

Za farníkov
     
  LIMBACH
Nedeľa

9:00

+ sestra Mária
Utorok

17:00

Prosba za zdravie a Božiu pomoc pre pani Helenu Hujbertovú
Streda

16:30

+ Albín a Jolana Nemcoví a + starí rodičia Arnold a Ema Jágeroví
Nedeľa

9:00

Poďakovanie Pánu Bohu za dožité roky Silvie a prosba o zdravie a Božie požehnanie pre ňu a pre celú jej rodinu
     

 

 

Liturgický kalendár                                         
14.2. Popolcová streda; 
18.2. Prvá pôstna nedeľa.
 

 


 

 • Pezinský chrámový zbor Ad Una CordaCappella Istropolitana Vás pozývajú na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční dnešnú nedeľu, 11. februára, v kapucínskom kostole v Pezinku o 16:00 h. Bližšie informácie nájdete na nástenke.
 • utorok, 13. februára o 13:00 na cintoríne v Grinave bude pohreb p. Ľubomíra Mezeia.
 • Na Popolcovú stredu začína Pôstne obdobie. Počas sv. omše bude požehnanie popola a značenie popolom na znak pokánia. Zároveň v tento deň je prísny pôst a zdržovanie sa mäsitého pokrmu; to znamená, že nemáme jesť mäso (od 14. roku života do smrti) a môžeme sa len jedenkrát za deň dosýta najesť (od 18. roku do 60. roku života). Sv. omše v tento deň budú v Limbachu o 16:30 a v Grinave o 18:00 h.
 • V Pôstnom období bude bývať aj pobožnosť Krížovej cesty: v Limbachu vo štvrtok o 16:30, v Grinave v piatok o 17:30 h. Srdečne Vás pozývame na túto pobožnosť, nakoľko kto sa jej zúčastní, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
 • Miništrantské stretko bude v piatok, 16. februára o 16:00 h. v Pastoračnom centre. Miništranti budú mať v Pôstnom období opäť súťaž v miništrovaní na svätých omšiach počas týždňa a na pobožnostiach Krížovej cesty.
 • Na budúcu nedeľu (1. pôstna n.) bude jarná celoslovenská zbierka na Katolícku charitu.
 • Nasledujúci týždeň je Národného týždňa manželstva. Na webovej stránke: ntm.sk nájdete rôzne podnety, ako prežiť tento týždeň. Farnosť Častá pozýva na rôzne aktivity, napríklad na koncert Márie Podhradskej, o ktorých sa dozviete z plagátu na nástenke.
 • Na ďalšom plagáte nájdete informácie o tzv. extrémnej krížovej ceste, ktorá sa bude konať v noci, 22. marca v dĺžke 37 km na trase Cífer – Modra.

Roman Stachovič, farár
0908 492 470

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

 • Povolené sú HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
1 + 0 =
Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.
Beží na Drupale