Cezročné obdobie – 10. nedeľa „B“ (9. – 16. jún 2024)

+ Viliam a Jarmila Búrioví

farníkov

+ sestra Alica a jej rodičia

+ Jaroslav a Štefánia Pinkavoví, zať Peter a rodičia z oboch strán

Zosnulí z rodiny Zahatlanovej

Za živých a zosnulých členov ružencového bratstva

Svätá omša nebude

+ Severín a Terézia Mlynekoví, rodičia z ob. str. a zať Marián Gašparovič

farníkov

+ rodičia Kašoví a manželia Belákoví

+ Anna a Anton Litwinowiczov – za pokoj a spásu ich duší

Za Božie požehnanie pre bohuznámych kňazov

Voľný úmysel

+ Anna Hrašnová

Liturgický kalendár: 29.4. Sv. Katarína Sienská, panna a učiteľka Cirkvi, patrónka Európy; 30.4. Sv. Pius V., pápež;1.5. Sv. Žigmund – patrón našej farnosti;Sv. Jozef, robotník;2.5. Sv. Atanáz, biskup a učiteľ Cirkvi; 3.5. Sv. Filip a Jakub, apoštoli; 4.5. Sv. Florián, mučeník.;

• Ďakujeme za Vaše milodary na strechu kostola: z púte spolu 80 €; a milodar 500 € poslaný na účet. Od tohto týždňa by mali začať práce na streche – prosíme o Vaše modlitby.
  • V stredu, 1. mája dopoludnia od 9:00 prosíme ochotných mužov a ženy pri upratovaní farskej záhrady.
  • Začíname prípravu na sviatosť birmovania. Jedná sa o šiestakov, siedmakov, ôsmakov a starších (príma, sekunda, tercia). Prihlášku si môžete vyzdvihnúť v sakristii. Prvé stretnutie birmovancov bude v stredu, 1. mája od 17:00 do 18:00 v Pastoračnom centre.
  • Tento týždeň je prvopiatkový: spovedať budem v Limbachu v utorok a vo štvrtok od 17:00 h.; v Grinave v stredu a v piatok od 18:00 h. Pre deti a mladých je možnosť vyspovedať sa okrem uvedených časov aj v piatok v Grinave medzi 17:00 a 18:00 h. V piatok dopoludnia navštívim chorých doma. Stretnutie ružencového bratstva bude v piatok v Grinave od 18:15.
  • Budúcu nedeľu máme hody – oslavu patróna nášho kostola – sv. Žigmunda. Pri svätých omšiach v Grinave bude hodová farská ofera. Srdečne Vás pozývame na Farské hodové popoludnie, ktoré sa uskutoční budúcu nedeľu, 5. mája od 15:00 h. vo farskej záhrade. Káva a nápoje budú zabezpečené. Prosím ochotné ženy o prinesenie napečeného sladkého a slaného pečiva.
  • Pobožnosť Fatimskej soboty so svätou omšou v Limbachu začne o 16:00 h.
  • Ďalšie miništrantské stretnutie bude v sobotu, 4. mája o 17:00 v Pastoračnom centre.
  • Pozývame Vás na Farský rodinný víkend v termíne od 24. 5. do 26. 5., ktorý sa bude konať v Lazoch pod Makytou. Prihlásiť sa dá do budúcej nedele.
  • V našom dekanáte máme starobylé pútnické miesto sv. Leonarda v Doľanoch. Hlavná púť tam bude o dva týždne, v nedeľu 12. mája. Hlavným celebrantom bude apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli. Plánujeme tam ísť autobusom. Odchod autobusu bude o 9:00 z Limbachu, o 9:15 z Grinavy. Prihlásiť sa môžete vo vchode kostola.