Katolícke noviny

Adventné kázne o troch teologálnych čnostiach

2 dni 6 hod ago
„Zdvihnite, brány, svoje hlavice“ (Ž 24, 7 - 8). Viera, nádej a láska: tri brány, ktoré treba otvoriť Kristovi, ktorý prichádza“ – tak znie téma adventných kázní kardinála Raniera Cantalamessu, OFMCap, ktoré prednesie počas troch adventných piatkov 2., 9. a 16. decembra vAule Pavla VI. vo Vatikáne.

V radostnom očakávaní 2

4 dni 6 hod ago
Ahoj, kamaráti! – Poďte, poďte, už sa vás nevieme dočkať! – Pozývame vás dnes do histórie očakávania Spasiteľa, ktorý zachráni ľudstvo. Radostnú správu, že raz Záchranca príde, vedeli ľudia od prorokov, ale tradovali si ju aj vnárodoch, ktoré nepatrili kIzraelu. Pozrime sa, aké to bolo vrôznych kútoch sveta. Názvy národov, ktorým patria tieto tradičné príbehy, sa dozvieš po rozpletení cestičiek dobrých správ.

Znamenie dobrého anjela

4 dni 6 hod ago
Je dôležité skúmať svoje myšlienky. Ak nás vedú kdobru, je to znamenie, že kráčame po ceste života, radosti, pokoja. Orozoznávaní myšlienok hovoril Svätý Otec na audiencii vstredu 30. novembra.

Výročie kaplnky si vyžiadalo nové práce

5 dní 6 hod ago
Kaplnka Panny Márie Lurdskej vZábiedove oslávila tridsiate výročie svojej existencie. Vybudovali ju vrámci rozsiahlej rekonštrukcie kostola pod vedením vtedajšieho správcu farnosti Michala Tondru. Spišský pomocný biskup Andrej Imrich ju posvätil 8. novembra 1992.

Každé ráno si oblečme dobrý charakter

5 dní 6 hod ago
Hoci dávno neplatí, že šaty robia človeka, aj tým, čo máme na sebe, môžeme vyjadriť svoj názor i vieru. Viac nám o tom porozprávala módna blogerka BARBORA SEMANOVÁ (30), ktorá pochádza z východného Slovenska, ale už viacero rokov žije so svojou rodinou v Prahe.

K Jezuliatku so svätožiarou

5 dní 6 hod ago
Nitriansky biskup, profesor Viliam Judák dáva v najnovšej publikácii K Jezuliatku so svätožiarou priestor na rozprávanie adventným a vianočným svätcom, ktorých životné príbehy sú jedinečné, inšpirujúce i fascinujúce.

Cesta každej knihy je jedinečná

6 dní 6 hod ago
Vydávanie kníh prešlo za posledné dva roky veľkými zmenami. V najstaršom a najväčšom katolíckom vydavateľstve Spolku svätého Vojtecha vznikne ročne takmer stovka publikácií.

Dostojevského literárna spoveď

6 dní 6 hod ago
Geniálny spisovateľ Fiodor Michajlovič Dostojevskij (1821 – 1881) je v literárnom svete neopakovateľný fenomén. „Neklasický klasik,“ hovorí o ňom docent VALERIJ KUPKA, odborník na ruskú literatúru 19. a 20. storočia.

Dobrá kniha na zimné večery

6 dní 6 hod ago
Kedy by sme si našli lepší, krajší čas na prečítanie dobrej knihy než počas Adventu? Možno vás v hľadaní toho pravého predvianočného čítania inšpirujú naši respondenti.

Dobré konce sú skutočné

6 dní 6 hod ago
Je katolícky kňaz, verí v zázraky a miluje knihy. Ako čitateľ, ale aj ako ich autor – nedávno mu vyšla ďalšia fantasy sága Pustovník. O hlbokých pravdách ukrytých medzi riadkami nám porozprával VLADIMÍR ŠTEFANIČ, nositeľ Ceny Ivana Kraska.
Checked
11 minút 31 sekúnd ago
Najstaršie noviny na Slovensku
Prihlásiť sa na odber Katolícke noviny feed
Beží na Drupale